Toto volné hudební seskupení se poprvé seskupilo v osmdesátých letech minulého století. V tu dobu se začala scházet parta bluegrassových nadšenců z celé Prahy a přemýšlela ,jak rozčeřit poklidné vody pražského grássového muzicírování.Tehdy úspěšné kapely, jako Blanket,Vabank Unit, Nová Sekce a další,tak získaly dalšího konkurenta.Plyšovou Rybu.Proč právě tento název ,dnes vlastně nikdo pořádně neví.Jasné ale bylo,že vznikl soubor,který se pokoušel vysmívat sám sobě a všem zaběhnutým pravidlům bluegrassu a rozjel se po své vlastní ose. Již v počátku se jednalo o parodování hitů, ale i jejich interpretů.
Stále častěji se však objevovala původní tvorba,především pak z dílny zakladatele skupiny Pavla Jukla,tedy Womacka.Ten byl vlastně studnicí všech šílených úprav a textů ,které však dodnes v repertoaru kapely zůstaly.Původní klasické obsazení se stále častěji doplňovalo akordeonem, el.kytarou či trubkou a všelijakými chrastítky.Za patnáct let činnosti skupiny se zde vystřídalo přes 25 muzikantů a každý z nich tam zanechal kousek svého srdce.Období country stylu se měnilo v čistě bluegrassový sound,později pak s rockovým nádechem či bigbeatovou živelností.
Plyšofka si zakládala často na vlastních komponovaných pořadech s hosty,různými skeči či prvky divadelní akrobacie.Tyto akce se odehrávaly v KC Novodvorská ,P-Klubu v Trojické či v divadle Akcent a v dalších klubových zařízeních po celé Praze.
Když už kapele byla Praha malá,rozhodla se k účasti na různých hudebních festivalech po celé vlasti. V paměti výrazně zůstavají např.Holanský Kapr, Všemilský Countryfest či vždy velmi veselý Bluegrass Marathon v Borovanech. Úsměv dnes však vyvolá i velmi neúspěšné vystoupení na prestižním Banjo Jamboree v roce 2001 po boku všech hvězdných kapel tohoto stylu.
Co tě nezabije,to tě posílí.S tímto heslem vstoupila kapela do dalšího období své existence a pro zamaskování zvolila i změnu jména. Od roku 2002 tedy Plyšová Ryba Revival.Období ,kdy se stylově stále častěji dotýkala Country rockové muziky,při zachování původních skladeb.Vznikaly samozřejmě i skladby nové.
Můžeme-li mluvit o úspěchu, tak potom především prezentace na CD výběru firmy Popron s optimistickým názvem "Edice Talent" a to překvapivě v době,kdy vlastně kapela dočasně nevystupovala. Pod vedením dlouholetého kapelníka Womacka tak vznikla první oficiální audio nahrávka..Následoval první demosnímek několika vlastních skladeb.
Současná tvář skupiny se drží osvědčeného tvrdšího provedení jemných písní s veselými a optimistickými texty.V roce 2004 se pak kapela účastnila soutěžní části festivalu Bezmezná Mezná a nečekaně zaujala diváckou i odbornou porotu natolik,že zpět do Prahy si odvezla hlavní cenu,malého sádrového Mezníka.To byl dostatečný důvod držet se vytýčeného stylu,který má posluchačům připomínat , ze se muzika dá dělat i poslouchat s nadhledem.Spokojenost většiny účastníků plyšových vystoupení je toho milým důkazem.
Kapela se vždy úspěšně vyhýbala instrumentální precisnosti a vokální dokonalosti. Tvrzení zlých jazyků,že "Nehrají sice moc dobře,ale o to hůř zpívají",se tak stalo také krédem pro partu veselých muzikantů,kteří si říkají PLYŠOVÁ RYBA REVIVAL.

Název: Plyšová Ryba Revival


První vystoupení: podzim 1990,P-klub Trojická Praha


Akce: Country Všemily,BG Maraton Borovany,"Na Beton" Veltrusy,Holanský Kapr,Banjo Jamboree Strakonice,Bezmezná Mezná aj.


Media :
2 skladby na výběrovém CD Popron Music,demo "Demolice" a "Nejkrásnější Nevergreeny", uvedení skladby "Plápolej" v pořadu TV Nova "Na vlastní nebezpečí",prezentace v Country Radiu Praha,
Hudební žánr: Country Rock ( deathgrass,kántrypank)

Osoby a obsazení:

Mirek Fiedler (Wabi Samson Wepřoň) - basová kytara,zpěv
Martin Bečan (Cliff) - bicí,zpěv
David Pikhart (Pikoš,DJ Hoboy) - akust.kytara,fouk.harmonika,zpěv
David Frank - elektrokytara,zpěv
Luboš Soukup foukací harmonika,brýle


 

 
 
Copyright (c) 2005 spacak R